Jdi na obsah Jdi na menu
 


POMOŘANSKÝ VOLÁČ

Kdo se setkal s těmito voláči na výstavě, určitě upoutali jeho pozornost a alespoň chvíli se u nich zastavil. Veliká postava dosahující délky až 50 cm , široké, talířovitě,uspořádané rousy a toto vše umocňuje ohromující volatost, tyto parametry dělají z tohoto velkého voláče impozantního holuba.

Pochází z Německa konkrétně z pomořanska, které leží při pobřežího Baltského moře. A to bylo důvodem jeho vzniku, lodní dopravou byl z Holandska dopravován v tu dobu nevídaný svou velkou postavou staroholandský voláč, který pomohl němcům při vzniku pomořanů.

Tento krásný voláč je rozšířen dá se říct po celém světě samozřejmě, že největší chovy jsou v Německu i v Rakousku a Slovensku  jsou kvalitní holubi. Ale prim v těchto voláčích udávají chorvati a srbové.

Holubi nepotřebují zvláštní péči jen zastřihnout před chovnou sezónou rousy a prostornější hnízda ve většině případu odchovávají mláďata samy. Jsou velmi důvěřivý a dobře se na výstavách předvádějí.

Můj chov pochází od výborného chovatele př. Jílka z Hanušovic.

V březnu letošního roku jsem navštívil Helmuta Kaisera v Lambachu a dovezl jsem několik pomořanů a doufám, že nová krev pomůže ve šlechtění mých holubů.